Pivovar Rychnov nad Kněžnou

fotka: 

Rychnovský pivovar byl původně zámkem, známým jako Trčkův zámek. V 16. století tuto stavbu Kolowratská vrchnost nechala přebudovat na pivovar. Roku 1913 Kolowraté pivovar pronajali Janu Mikšovi, který jej od nich roku 1918 odkoupil a začal modernizovat. Na jaře roku 1948 byl pivovar znárodněn a majitel perzekuován. Až roku 1993 byl objekt navrácen rodině Mikšových, ovšem ve velmi zchátralém stavu. V roce 2001 byl provoz rozšířen o pěstitelskou moštárnu a v roce 2003 o pěstitelskou palírnu a pěstitelský lihovar. Za provedenou rekonstrukci objektu obdržel v roce 2009 JUDr. Jan Mikš Cenu Města Rychnov nad Kněžnou a v roce 2012 obdržel majitel objektu Cenu českého sládka F.O.Poupěte.

Díky rodinnému pivovaru můžete v Rychnově ochutnat pivní speciály jako je pivo Kaštan 11°, Kněžna 12°, Zilvar 10° nebo Habrovák 14° a Kvadrián 15°.

Tradičním nápojem vyráběným v místní moštárně jsou mošty různých příchutí, ať už klasický jablečný nebo hruškový, ale i dýňový, celerový nebo mrkvový.

Z pálenek je velmi zajímavé ochutnat místní Pivovici, hruškovici nebo meruňkovici.

Pivovar nabízí i krásné dárkové balení produktů, které si můžete pořídit jako suvenýr z návštěvy města Rychnova nad Kněžnou.